emorze.pl
www.emorze.pl Łeba - www.emorze.pl Łeba - www.emorze.pl Ustka - www.emorze.pl Ustka - www.emorze.pl Darłowo - www.emorze.pl Darłowo - www.emorze.pl Krynica Morska - www.emorze.pl Krynica Morska - www.emorze.pl Hel - www.emorze.pl Hel - www.emorze.pl Jurata - www.emorze.pl Jurata - www.emorze.pl Jastarnia - www.emorze.pl Jastarnia - www.emorze.pl Władysławowo - www.emorze.pl Władysławowo - www.emorze.pl Jastrzębia Góra - www.emorze.pl Jastrzębia Góra - www.emorze.pl Karwia - www.emorze.pl Karwia - www.emorze.pl Dębki - www.emorze.pl Dębki - www.emorze.pl Gdańsk - www.emorze.pl Gdańsk - www.emorze.pl Sopot - www.emorze.pl Sopot - www.emorze.pl Mielno - www.emorze.pl Mielno - www.emorze.pl Kołobrzeg - www.emorze.pl Kołobrzeg - www.emorze.pl Rewal - www.emorze.pl Rewal - www.emorze.pl

Dziś jest

Dziwnów - www.emorze.pl Dziwnów - www.emorze.pl Międzyzdroje - www.emorze.pl Międzyzdroje - www.emorze.pl

Groty w Mechowie

    Niewielka, kaszubska wioska położona wsród Puszczy Darżlubskiej kryje niedużą grotę, która od XIX wieku uznawana jest za zabytek. Grota zachwyca swoim dyskretnym pięknem.  Do jaskini przyciągą rzesze turystów.
Pierwszego opisu jaskini dodonano w 1829 roku. Groty Mechowskie to największa osobliwość przyrody nieożywionej na Niżu Polskim, a nawet Niżu Europejskim. Stanowią one cenny pomnik przyrody, powstały w osadach wodnolodowcowych najmłodszego zlodowacenia.
Latem grota jest otwarta codziennie 8.00 - 20.00, po sezonie 9.00 - 16.00, klucz można otrzymać w domu pod nr. 37
We wsi znajduje sie też drewniano - ryglowy kościół z XVIII w., jeden z najładniejszych przykładów ludowej architektury.

Sanktuarium w Swarzewie

    Sanktuarium maryjne jest jednym z najważniejszych na Kaszubach. 16 lipca i 8 września odbywaja się tu uroczyste odpusty. W neogotyckim, bogato zdobionym kościółku z końca XIX wieku mieści się cudowna figurka Matki Boskiej, wykonana w I połowie XV wieku. Figurka należy do tzw. Pięknych Madonn, znana jest na Kaszubach jako Królowa Polskiego Morza.

Latarnia Morska i Chaty Rybackie w Jastarni

W Juracacie znajduje się Latarnia Morska, która została zbudowana w 1949 roku.
Natomiast w pobliżu kościoła można odnaleźć uliczki, przy których natkniemy się na chaty rybackie.
We wnętrzu jednej z nich powstało niewielkie muzeum, w którym odtworzono wnętrze rybackiej chaty sprzed 100 lat.
Inna chata rybacka znajduje się przy ul. Mickiewicza.
Chaty rybackie: ul. Rynkowa 10 ,tel: 058 675 23 04, czynne wt.-nd. 14.00 - 19.00, po sezonie po uzgodnieniu.
ul.  Mickiewicza 115, tel: 058 675 22 45 11.00 - 16.00

 Muzeum Rybołóstwa w Helu

    Muzeum mieści sie w dawnym gotyckim kościółku św. Piotra i Pawła z XV w. We wnętrzu kościoła stoją stare łodzie, obrazy marynistyczne, sprzęt rybacki, a także wypychane ssaki i ptaki. Z drewnianej wieżyczki na dachu, rozciąga sie przepiękny widok na miasto, plażę i morze.

Fokarium w Helu


    Fokarium - schronisko dla fok należy do stacji morskiej Uniwersytetu Gdańskiego. Mieszkaja tam foki szare.
Fokarium jest otwarte w godz. 9.00 - 18.00

Skansen Broni Morskiej

    Skansen mieści się przy klubie garnizonowym. Zgromadzono w nim broń, wymontowaną z polskich okrętów.
Skansen Broni Morskiej: ul. Przybyszewskiego 1, czynne 9.00 - 16.00

"Hallerówka" we Władysławowie

    W jednej z dzielnic Władysławowa stoi skromna willa generała Hallera. Dziś jest to siedziba dyrekcji Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. W środku budynku można obejrzeć wystawy dotyczące postaci generała. Na pobliskim skwerze stoi pomnik Hallera.

Wąwóz Chłapowski

    Wąwóz Chłapowski jest krajobrazową atrakcją w Chłapowie. Schodzi on w morze , ok 1 km. Początkowo szeroki, zwęża się w dalszym odcinku. Jest to idealne miejsce na romantyczny spacer.
Przy ul. Władysławowej 56 działa pracownia bursztynu, w którym można podziwiać jego różne rodzaje.

Latarnie morskie w Rozewiu

    Na Rozewiu pisał Stefan Żeromski " Wiatr od morza". Tam również na wysokim klifie stoją dwie latarnie morskie. Starsza z II połowy XIX wieku - nieczynna, i nowsza zbudowana na początku XX wieku. U stóp stromego klifu, na którym stoją latarnie, położona jest  wąska plaża z głazami.
Muzeum Latarnictwa, czynne : V-IX 9.00 - 19.00, X-IV 9.00 - 16.00

Pałac w Krokowej


    Pałac w Krokowej to imponująca rezydencja potężnego pomorskiego rodu Krokowskich. Otoczony fosą pałac, był budowany od XV wieku . We wnętrzu budynku można zobaczyć barokową klatkę schodową, zabytkowe drzwi, kominki i piece, jak również portrety właścicieli.

Diabelski Kamień w Odargowie

    Odgarów leży między Dąbkami a Krokowem. Warto tam zajrzeć, gdyż znajduje sie tam głaz narzutowy, mający w obwodzie 20m, a wysokości 3,5m. Ten gigantyczny głaz leży w lesie W jego boku widnieje pięć wgłębień, pozostawionych podobno przez diabła, który podniósł kamień, aby rzucić go na żarnowiecki kościół. Spłoszyło go pianie koguta. Dzieki temu wydarzeniu turyści mogą podziwiać kamień i kościół.

Skansen w Niedolu

    W wiosce, na niedużym podwórku stoi XIX wieczna zagroda gburska(należąca do bogatego gospodarza), w skład której wchodzi chałupa, obora, stodoła, wozownia, piec chlebowy, studnia i kierat.
Skansen znajduje sie przy szosie przejazdowej. tel: 058 676 76 44, latem czynny 9.00-17.00, po sezonie 9.00-15.00. Klucze można dostać w domu nr. 41


Hotele w Juracie
Pensjonaty i wille w Juracie
Kwatery w Juracie
Campingi w Juracie


Chcesz uzyskać zniżki na noclegi, do pubów, do restauracji, na imprezy?
Dowiedz się więcej - zapisz się do naszego biuletynu!
Sprawdź pogodę na całym polskim wybrzeżu - od Międzyzdrojów, przez Kołobrzeg, aż po Krynicę!

Wiatr: km/h
Chciał(a)byś się dowiedzieć "gdzie-co" jest? Nie możesz gdzieś trafić? Skorzystaj z interaktywnej mapy na naszych stronach.