emorze.pl
www.emorze.pl Łeba - www.emorze.pl Łeba - www.emorze.pl Ustka - www.emorze.pl Ustka - www.emorze.pl Darłowo - www.emorze.pl Darłowo - www.emorze.pl Krynica Morska - www.emorze.pl Krynica Morska - www.emorze.pl Hel - www.emorze.pl Hel - www.emorze.pl Jurata - www.emorze.pl Jurata - www.emorze.pl Jastarnia - www.emorze.pl Jastarnia - www.emorze.pl Władysławowo - www.emorze.pl Władysławowo - www.emorze.pl Jastrzębia Góra - www.emorze.pl Jastrzębia Góra - www.emorze.pl Karwia - www.emorze.pl Karwia - www.emorze.pl Dębki - www.emorze.pl Dębki - www.emorze.pl Gdańsk - www.emorze.pl Gdańsk - www.emorze.pl Sopot - www.emorze.pl Sopot - www.emorze.pl Mielno - www.emorze.pl Mielno - www.emorze.pl Kołobrzeg - www.emorze.pl Kołobrzeg - www.emorze.pl Rewal - www.emorze.pl Rewal - www.emorze.pl

Dziś jest

Dziwnów - www.emorze.pl Dziwnów - www.emorze.pl Międzyzdroje - www.emorze.pl Międzyzdroje - www.emorze.pl

Góry

Wielbłądzi Garb w Krynicy Morskiej

Wielbłądzi Garb (48,5 m npm) to najwyższe wzniesienie na Mierzei Wiślanej, z którego roztacza się wspaniały widok na wody Bałtyku, Zalew Wiślany oraz Wysoczyznę Elbląską. Dodatkowo jest to najwyższa stała wydma w Europie.

Wielbłądzi Garb znajduje się na północno - wschodnim krańcu Krynicy Morskiej, tuż przy żółtym szlaku. Udając się z Krynicy w kierunku Piasków ulicą Gdańską, skręcamy w prawo wraz ze szlakami, w stronę Zalewu Wiślanego, którego brzegiem przemierzamy kilkaset metrów. Następnie wspinamy się w górę, a czarny szlak rowerowy wskazuje drogę na szczyt.

Stąd, po nacieszeniu się pięknymi widokami można wrócić żółtym szlakiem na plażę morską.

Rekreacja

Rezerwat Kormoranów i Czapli Siwej w Kątach Rybackich

Rezerwat ornitologiczny Kąty Rybackie powstał w 1957 roku na powierzchni 10,8 ha. Powołany został w celu ochrony miejsc lęgowych kormorana czarnego i czapli siwej. Znajduje się on w części Parku Krajobrazowego Mierzeja Wiślana.
Jest to największa kolonia lęgowa kormoranów w Polsce i jedna z większych w Europie. Ptaki te mając tu znakomite warunki bytowania, znacznie się rozprzestrzeniły i rozmnożyły. Gniazda swe zakładają w starych drzewostanach sosnowych.
Rezerwat Buki Mierzei Wiślanej

Rezerwat Buki znajduje się w pobliżu Krynicy Morskiej. Utworzony został w 1962 roku na powierzchni 7 ha, by chronić naturalny drzewostan 150-letniego buka.

Oprócz tego gatunku w rezerwacie naturalnie porasta sosna, świerk, olcha czarna i grab, a z drzew sztucznie wprowadzonych sosna wejmutka i modrzew europejski. Rezerwat to piękne i zaciszne miejsce na  przyjemne spacery.


Hotele w Krynicy Morskiej
Pensjonaty i wille w Krynicy Morskiej
Ośrodki wypoczynkowe w Krynicy Morskiej
Kwatery w Krynicy Morskiej


Chcesz uzyskać zniżki na noclegi, do pubów, do restauracji, na imprezy?
Dowiedz się więcej - zapisz się do naszego biuletynu!
Sprawdź pogodę na całym polskim wybrzeżu - od Międzyzdrojów, przez Kołobrzeg, aż po Krynicę!

Wiatr: km/h
Chciał(a)byś się dowiedzieć "gdzie-co" jest? Nie możesz gdzieś trafić? Skorzystaj z interaktywnej mapy na naszych stronach.