emorze.pl
www.emorze.pl Łeba - www.emorze.pl Łeba - www.emorze.pl Ustka - www.emorze.pl Ustka - www.emorze.pl Darłowo - www.emorze.pl Darłowo - www.emorze.pl Krynica Morska - www.emorze.pl Krynica Morska - www.emorze.pl Hel - www.emorze.pl Hel - www.emorze.pl Jurata - www.emorze.pl Jurata - www.emorze.pl Jastarnia - www.emorze.pl Jastarnia - www.emorze.pl Władysławowo - www.emorze.pl Władysławowo - www.emorze.pl Jastrzębia Góra - www.emorze.pl Jastrzębia Góra - www.emorze.pl Karwia - www.emorze.pl Karwia - www.emorze.pl Dębki - www.emorze.pl Dębki - www.emorze.pl Gdańsk - www.emorze.pl Gdańsk - www.emorze.pl Sopot - www.emorze.pl Sopot - www.emorze.pl Mielno - www.emorze.pl Mielno - www.emorze.pl Kołobrzeg - www.emorze.pl Kołobrzeg - www.emorze.pl Rewal - www.emorze.pl Rewal - www.emorze.pl

Dziś jest

Dziwnów - www.emorze.pl Dziwnów - www.emorze.pl Międzyzdroje - www.emorze.pl Międzyzdroje - www.emorze.pl

 
Atrakcje w Ustce

  -  Promenada nadmorska prowadzi do końca nadmorskiego parku, gdzie wznosi się niewielka wieża  widokowa

  - Latarnie morska - jest to charakterystyczna neogotycka budowla z czerwonej cegły z ośmiokątną wieża, która została w 1892 roku wybudowana i po dzień dzisiejszy góruje nad kamiennym nabrzeżem. Ma 21,5 m wysokości, a jej światło widoczne jest z odległości 30 km .

  - Bałtycka Galeria Sztuki w Ustce powstała w 1987 roku, mieści się w zabytkowym spichlerzu portowym.

  - Muzeum Chleba - można obejrzeć tam stary sprzęt piekarniczy m.in. XVII wieczne urządzenie do wyrabiania ciasta, mieszadła do ciast oraz gofrownice z początku XX wieku. Ciekawostką jest przedwojenny automat do sprzedaży cukierków i jedna z pierwszych lodówek.

  - Muzeum Ziemi Usteckiej  - znajduje się tutaj historia Ziemi Usteckiej w zbiorach i eksponatach. Podziwiać możemy również kolekcję modeli i pamiątek ze stoczni "Ustka"

  - Spichlerze zachowały się zarówno po wschodniej jak i po zachodniej stronie portu, przypominają o tym, że w malowniczej epoce żaglowców i parowców Ustka była ważnym ośrodkiem międzynarodowego handlu.  Najstarsze spichlerze zachowały się po wschodniej stronie portu.

  -  Usteckie Łazienki to zakład przyrodoleczniczy w którym przed I wojną światową leczono choroby dróg oddechowych, reumatyzm, choroby układu krążenia, tarczycy i choroby nerwowe, zbudowany w 1912 roku. W latach 30 serwowano w Ustce także kąpiele w błocie borowinowym, węglowe, tlenowe, a także masaże ręczne, okłady i kompresy - zakład funkcjonuje do dziś..Gmach, który jest uznany za najstarszą część łazienkowego kompleksu został zaprojektowany przez architekta Dunkela z Spotu.

  - Port przy ujściu Słupi znajduje się niewielki port pełen kolorowych kutrów, osłaniające go falochrony tworzą wymarzony trakt spacerowy.

  - W Objeździe, wiosce leżącej na wschód od Ustki, stoi na stromym wniesieniu miniaturowy ryglowy kościół z XVII w. stanowiący jeden z najlepszych przykładów architektury ludowej na tych terenach.Również w  starszej części Ustki zachowały się stare domy konstrukcji ryglowej.

  -  Szlak Zawiniętych Torów w Ustce - jest to trasa rowerowa, ciągnąca się po obszarach o unikalnych walorach przyrodniczych w strefie chronionego krajobrazu. Trasa ma długośc 20 km i prowadzi droga gruntową przez Ustkę - Orzechowo - Wytowno - Machowino -RowyHotele w Ustce
Pensjonaty i wille w Ustce


Chcesz uzyskać zniżki na noclegi, do pubów, do restauracji, na imprezy?
Dowiedz się więcej - zapisz się do naszego biuletynu!
Sprawdź pogodę na całym polskim wybrzeżu - od Międzyzdrojów, przez Kołobrzeg, aż po Krynicę!

Wiatr: km/h
Chciał(a)byś się dowiedzieć "gdzie-co" jest? Nie możesz gdzieś trafić? Skorzystaj z interaktywnej mapy na naszych stronach.